طلق پرس کارت با بهترین کیفیت

طلق پرس کارت شناسایی

باید گفت که لمینت یک تکنولوژی است و به افراد کمک می‌کند تا مواد مورد نظر خود را چند لایه کنند و با این کار به آن ماده یا جسم ضخامت بیشتری ببخشند. این صنعت و تکنولوژی که در زمینه‌ی چاپ مشهور است، به طلق نیز شناخته می‌شود و یک انتخاب مناسب برای افرادی محسوب می‌شود که تصمیم دارند کارت یا کاغذ خود را مستحکم کنند یا آن را از بسیاری از حوادث محفوظ نگه دارند.

طلق پرس کارت یا لمینت، در واقع به یک ورقه‌ی نازک گفته می‌شود که جنسی از پلیمر یا پلاستیک دارد. از این لمینت یا طلق برای شرایطی استفاده می‌شود که تصمیم داریم یک کاغذ یا کارت را چند لایه کنیم؛ چرا که چند لایه کردن کاغذ یا کارت، سبب می‌شود که استحکام کارت یا کاغذ بالا برود، همچنین علاوه بر این موضوع استفاده از طلق باعث می‌شود که کارت یا کاغذ مورد نظر شما در برابر مواردی چون چربی، کمرنگ شدن نوشته‌ها، پاره شدن، خیس یا مرطوب شدن، پس دادن جوهر و مواردی از این دست محافظت شود؛ توجه داشته باشید که استفاده از طلق پرس کارت یک شیوه‌ی برگشت ناپذیر است و به شما اجازه می‌دهد که از کارت و کاغذ مورد نظر خود در مدت زمان طولانی استفاده کنید.

انواع طلق پرس کارت

طلق پرس کارت عموما در دو نوع متفاوت مورد استفاده قرار می‌گیرد که این دو نوع را می‌توان طلق پرس ورق (شیت) و طلق پرس فیلم (رول) در نظر گرفت. هر دو نوع طلق پرس کارت کارایی یکسانی دارند و در بسیاری از شرایط مشابه هستند، اما برای آن‌ها تفاوت‌هایی نیز وجود دارد؛ برای مثال طلق پرس کارت که از نوع ورق یا شیت است، در مقایسه با مدل فیلم از پلی استر بیشتری برخوردار بوده و شما به راحتی متوجه استحکام و سختی آن می‌شوید. با توجه به ویژگی‌های بیشتر و بهتری که برای طلق نوع شیت وجود دارد، هزینه‌ی آن نیز بیشتر خواهد بود و شما باید مبلغ بیشتری را برای تهیه آن بپردازید.

موضوع دیگری که پس از نوع طلق پرس کارت حائز اهمیت است، سایز و ضخامت آن به نظر می‌رسد؛ در واقع می‌توان گفت هر کارت و کاغذ با توجه به سایزی که دارند باید لمینت شوند. در ابتدا لازم است که بدانید واحد ضخامت طلق پرس کارت را با واحد میکرون یا میکرومتر بیان می‌کنند و امروزه در ضخامت‌های گوناگون در بازار موجود هستند. به طور معمول ضخامت این طلق بین 80 تا 250 میکرون در نظر گرفته می‌شود، اما طلق پرس 125 میکرون از محبوبیت بیشتری برخوردار بوده و در بیشتر مواقع افراد این ضخامت را برای پرس کارت و کاغذ مورد نظر خود انتخاب می‌کنند.

در رابطه با سایز طلق پرس کارت نیز باید گفت که تا به حال در انواع گوناگونی شاهد طراحی از آن هستیم. برای مثال می‌توان به طلق پرس a4، طلق پرس a5، طلق پرس a3، طلق پرس کارت 9*12 و طلق پرس 11*8 اشاره کرد. شما باید هر طلق را متناسب با سایز و اندازه کارت و کاغذ مورد نظر خود انتخاب کنید. در کنار سایز و ضخامت، مورد دیگری نیز وجود دارد و آن این است که طلق پرس کارت در دو نوع مات و براق نیز وجود دارد که در بیشتر مواقع شاهد به کارگیری از نوع براق آن هستیم، اما در برخی مواقع نیز برای منو و کارت‌های مخصوصی از نوع مات استفاده می‌کنند.

طلق پرس کارت در سایز های مختلف

طلق پرس کارت شناسایی

یکی از مهمترین کارت‌هایی که باید در حفظ آن تلاش شود، کارت شناسایی است. کارت شناسایی در واقع کارتی محسوب می‌شود که از طریق آن اطلاعات فرد را می‌توان متوجه شد و از آنجایی که در بسیاری از شرایط باید از آن استفاده کرد، توصیه می‌شود شیوه‌های مناسبی برای نگهداری از آن پیدا کنید. استفاده از طلق پرس کارت شیوه‌ی مناسبی به نظر می‌رسد و به شما اجازه می‌دهد استحکام و مقاومت کارت خود را در برابر عوامل گوناگون بالا ببرید و از خراب شدن آن جلوگیری کنید.

طلق پرس کارت شناسایی مخصوص کارت های شناسائی

طلق پرس کارت شناسایی عموما طلق شفاف و براق در نظر گرفته می‌شود تا به خوبی اطلاعات و عکس فرد را نشان دهد. توصیه می‌شود از این طلق پرس کارت استفاده کنید تا مشکلی برای شما پیش نیاید. البته لازم به ذکر است که این پرس نمی‌تواند به صورت صد درصد از هر مشکل و آسیبی جلوگیری کند و نیازمند آن است که شما احتیاط و مراقبت‌های لازم را نیز انجام دهید.

دستگاه مورد استفاده برای پرس کارت

مورد دیگری که باید به آن اشاره داشته باشیم، این است که لمینت یا پرس کارت با استفاده از دستگاه ویژه‌ای انجام می‌شود. دستگاه لمینیتور یا پرس کارت در واقع دستگاهی محسوب می‌شود که با استفاده از نیرو برق انواع کارت، کاغذ، کارت شناسایی و هر چیز دیگر کاغذی که نیاز است از آن برای مدت طولانی استفاده کنید را پرس می‌کند. شیوه‌ی پرس کردن به این طریق است که شما کارت یا کاغذ مورد نظر خود را میان دو طلق پلاستیکی یا به اصطلاح لمینتی قرار دهید. با فشاری که دستگاه لمینیتور به کارت وارد می‌کند، کارت به اصطلاح توسط طلق پرس کارت، پرس یا لمینت می‌شود.

شیوه‌ی کارکرد دستگاه پرس کارت به دو شیوه است که این دو شیوه را می‌توان گرم و سرد در نظر گرفت. هر یک از شیوه‌ها ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند، برای مثال می‌توان به این موضوع اشاره کرد که لمینت سرد، پرس را با ظرافت بیشتر، نازکی بیشتر و زیبایی بیشتر انجام می‌دهد؛ البته توجه داشته باشید که این شیوه هزینه‌ی بیشتری را برای شما رقم خواهد زد. از طرفی دیگر لمینت گرم پرس را به صورت براق و مات انجام می‌دهد و در بیشتر مواقع برای کارهای بزرگتر مورد استفاده قرار می‌گیرند و به این صورت است که کاغذ بین طلق پرس کارت قرار می‌گیرد و سپس با ایجاد حرارت، بر روی کاغذ یا کارت می‌چسبد؛ توجه داشته باشید که با استفاده از این شیوه می‌توانید هر دو سمت کارت یا کاغذ مورد نظر خود را پرس کنید.

لمینت سرد بیشتر زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که شما بخواهید یک کار هنری و با ارزش را با استفاده از طلق پرس کارت محافظت کنید. تفاوت این شیوه از لمینت یا پرس کردن در آن است که در این شیوه از حرارت استفاده نمی‌شود و به نوعی شبیه به زمانی است که شما دور یک جسم سلفون می‌کشید، همان‌قدر نازک و همان‌قدر ظریف! البته توجه داشته باشید که کیفیت کار به عوامل گوناگونی بستگی دارد که یکی از این دلایل را می‌توان کیفیت دستگاه مورد استفاده برای این کار در نظر گرفت.

معرفی دستگاه‌های پرس کارت

همانطور که گفته شد دستگاه‌های متنوعی برای پرس کارت در بازار وجود دارد که هر کدام از آن‌ها مزیت و ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند. در ادامه برای شما دو مدل از دستگاه‌هایی که در جهت پرس کارت مورد استفاده قرار می‌گیرند را معرفی می‌کنیم تا با دستگاه‌های با کیفیت آشنا شوید.

دستگاه پرس کارت Pro-230

از بهترین دستگاه‌های پرس کارت می‌توان به مدل پرو 230 اشاره داشت. این دستگاه می‌تواند به خوبی نیاز شما را از دستگاه لمینت برطرف کند. همچنین توجه داشته باشید که طلق پرس کارت را با بهترین کیفیت بر روی کارت می‌چسباند. کیفیت این دستگاه به قدری بالا است که بیشتر طلا فروشان از آن برای پرس کارت‌های سکه استفاده می‌کنند. این دستگاه از موتور با کیفیتی برخوردار بوده و این اجازه را به شما می‌دهد که برای مدت طولانی از آن استفاده کنید. همچنین لازم است بدانید که این دستگاه با حرارت و گرما کار می‌کند.

دستگاه پرس کارت Pro-150

Pro-150 نیز همانند مدل قبلی از کیفیت و قدرت مناسبی برخوردار بوده و کاربردهای بسیاری برای آن در نظر گرفته شده است. این دستگاه نیز با ایجاد حرارت، کارت‌های مورد نظر شما را پرس می‌کند و از آنجایی که برای آن کلید حرارتی مستقلی در نظر گرفته شده، نباید نگرانی از بابت آن داشته باشید.

همانطور که مطالعه کردید در این مقاله شما را با انواع طلق پرس کارت و چگونگی انجام آن آشنا کردیم، سپس به اطلاعات دیگری چون دستگاه و شیوه‌ی انجام آن پرداختیم. در آخر امیدواریم که نکات گفته شده توانسته باشند به سوال های شما در رابطه با این موضوع پاسخ بدهند و از آن‌ها بهترین استفاده را ببرید.

 

عنوانتوضیحات
نوع و جنس سرد ، گرم  ، براق ، مات ، رول
سایزA3 - A4 - A5 - A6  رول
درجه حرارت قایل استفاده ۱۵۰ میکرون را با درجه حرارت ۱۲۰ تا ۱۳۰ درجه
تعدادد در بسته50 عددی

سوالات متداول :

طلق پرس لمینت برای سایز های بزرگ مانند a2 نیز موجود دارید ؟

بله طلق های سایز بزرگ تر هم موجود هست ، برای خرید با شماره های پشتیبانی تماس بگیرید

ضخامت طلق های پرس کارت که فرمودید هر چی بیشتر باشه یعنی کیفیتش بهتره ؟منظورتون رو متوجه نشدم

خیر ضخامت های مختلف طلق ها برای اهداف مختلف استفاده میشه،حوزه فعالیت شما چیه ؟

آیا ارسال به صورت رایگان انجام میشه ؟

بله ارسال سفارشاتی با مبلغ مشخص به صورت رایگان به سراسر کشور انجام خواهد شد

با چی به شهرستان ارسال می کنید؟

سفارشات شما با هر روشی که مایل باشید و مقرون به صرفه تر باشه برای شما ارسال میشه

8 پاسخ‌ها
  • admin
   admin میگه:

   سلام
   ممنون از بازدید شما از وب سایت بازرگانی راد
   خواهشمند است جهت استعلام قیمت با فروشگا تماس حاصل فرمایید .

   پاسخ
 1. حسین نصرلو
  حسین نصرلو میگه:

  ضخامت طلق های پرس کارت که فرمودید هر چی بیشتر باشه یعنی کیفیتش بهتره ؟منظورتون رو متوجه نشدم

  پاسخ
  • admin
   admin میگه:

   سلام دوست عزیز
   خیر ضخامت های مختلف طلق ها برای اهداف مختلف استفاده میشه،حوزه فعالیت شما چیه ؟

   پاسخ

بازتاب‌ها & پینگ

ارسال یک پاسخ

می‌خواهید در گفتگو‌ها شرکت کنید؟
راهنمایی رایگان!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *